مشاوره مهاجرت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مهاجرت چیست؟

درون‌کوچی، مهاجرت یا کوچ به معنای جابه‌جایی مردم از مکانی به مکانی دیگر برای کار یا زندگی است. مردم معمولاً به دلیل دور شدن از شرایط یا عوامل نامساعد دورکننده‌ای مانند فقر، بیماری، مسائل سیاسی، کمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و کمبود امنیت مهاجرت می‌کنند. دلیل دوم می‌تواند شرایط و عوامل مساعد جذب‌کنندهٔ مقصد مهاجرت مانند امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، درآمد بیشتر، مسکن بهتر و آزادی‌های سیاسی بهتر باشد.

اقامت و قومیت

فردی که در نخستین گام دارای حقوق شهروندی از نوع درجه یک باشد ، هیچ فرقی با مردم آن کشور از لحاظ شهروندی و حقوق اجتماعی ندارد. بلکه تا موقعی که اقامت همیشگی آنجا را نگرفته است نمی تواند در انتخابات آن کشور زندگی کند. همچنین حقوق بیکاری به فرد داده نمی شود و پاسپورت آن کشور را ندارد. ولی می تواند در تحصیل و خرید ملک و داشتن سند و … مشکلی نداشته باشد.

 انواع مهاجرت

مهاجرت داخلی

مهاجرت خارجی، بین کشورها انجام می شود و مهاجران از کشوری به کشور دیگری مهاجرت می کنند در واقع مهاجرت داخلی جابه جایی بین مناطق داخلی یک کشور است. حرکت دائمی مردم از مناطق و روستاهای اطراف به داخل شهرهای بزرگ برای رفتن به محل کار یا استفاده از خدمات داخل شهرها، نوعی مهاجرت داخلی می باشد که به این روش مهاجرت روزانه گفته می شود. در مهاجرت روزانه مردم در شب به محل سکونت خود باز می گردند. حرکت کوچ نشینان و جابه جایی کارگران از شهرها به روستاها در وقت میوه چینی، نوعی از مهاجرت داخلی است که به آن مهاجرت فصلی می گویند. مهاجرت خارجی نوعی از پناهندگی است که مردم را در بار اول مجبور به نقل مکان می کند. مهاجرت خارجی در بعضی از موارد برای رسیدن به منابع طبیعی و ثروت و یا دستمزد و رفاه بیشتر انجام می پذیرد که به این روش مهاجرت اختیاری می گویند. در این گونه از مهاجرت ها کشور مبدا دچار مشکلات اقتصادی می باشد.

مهاجران بین المللی

۱- مهاجران همیشگی که در قراردادهای خاص به بعضی از کشورها مهاجرت می کنند. فرار مغزها (brain drain) یا مهاجرت صاحبان تخصص و علم از مهاجران همیشگی هستند.
۲- بیشترین مهاجران بین المللی مهاجران در جستجوی کار هستند.
۳- آورگان جنگ و پناهندگان که در شرایط و وضعیت های خطرناک در برخی از کشورها مشاهده می شود.
۴- مهاجران غیر قانونی و بدون مجوز که به دلیل وجود موانع در جهت رفت و آمد مجاز، به این نحو عمل می کنند.

مهاجرت به دیگر کشورهای جهان یکی از شیوه‌های زندگی است .
یکی برای ادامه تحصیل ، دیگری برای کار ، عده ای برای زندگی بهتر و برخی برای سرمایه‌گذاری قصد مهاجرت می‌کنند .
هر کشوری برای مهاجرین شرایط خاص و ویژه‌ای دارد و این بستگی به قوانین و مقررات آن کشورها دارد .
امروزه مشاورین و وکلای مختلفی در سراسر جهان به کسانی که قصد مهاجرت دارند مشاوره‌های خصوصی می‌دهند .
برای ورود به هر کشوری باید بدانید قصدتان از انجام مهاجرت چیست ؟
کدام کشور را برای زندگی مناسب تر می دانید ؟
قصد انجام مهاجرت فردی یا خانوادگی دارید ؟
برای مهاجرت چقدر سرمایه و پس انداز دارید ؟
بصورت موقت یا دائم می‌خواهید مهاجرت کنید ؟
چشم انداز مهاجرت خود را چگونه ارزیابی می‌کنید ؟
و ...
مشاورین پاسخگو آنلاین می‌توانند به عنوان مشاورین امین در خدمت شما همراهان عزیز باشند . شما می توانید هرگونه سوال خود را از طریق شماره تلفن 09385486270 با مشاور ما در میان بگذارید .

logo-n.jpg

ثبت نام | عضویت

logo-samandehi

پیام مدیر

سایت پاسخگو آنلاین برای پاسخگویی به تمامی سوالات شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم. شما می توانید  24 ساعته از طریق تلفن 09302740763 با ما در ارتباط باشید.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مدیریت سامانه پاسخگو آنلاین می باشد .

Search